Jak správně vybrat gril

Výběr grilu nejen na zahradu

K létu neodmyslitelně patří grilování, a to se neobejde bez dobrého grilu. Co všechno byste měli při výběru grilu zohlednit a na co si dát pozor? Jaké jsou možnosti ve výběru zahradních grilů a jak se v jejich nabídce zorientovat? To nám poradí paní Jana Vévodová ze společnosti Bef Home. Navíc si pro vás připravila i tip na nejednu vychytanou novinku. A na závěr si připravíme krásně šťavnatá kuřecí prsíčka s mozzarellou a rajčaty, která budou připravená na grilu lahodná a šťavnatá.

Základní pravidla při výběru zahradního grilu

Na trhu je nepřeberné množství velikostí a variant grilů. Pro to, abychom se v jejich nabídce dobře zorientovali a následně také správně vybrali, je nutné si uvědomit několik základních bodů. Za prvé, kde budeme grilovat. Výběr se bude řídit tím, zda bude gril umístěný v zahradě, na terase nebo balkónu, a dokonce můžeme grilovat i doma v bytě!

  • Plynové grily – ty jsou ideální pro venkovní použití. Takový gril je ideální na zahradu nebo terasu. Jeho obrovskou předností je rychlost přípravy topeniště. Potřebujeme k tomu jen propanbutanovou láhev, otočit knoflíkem, obdobně třeba jako na kuchyňském sporáku, a můžeme začít ihned grilovat.
  • Elektrické grily – díky elektrickému grilu si můžeme bez problémů dopřát grilované lahůdky i třeba přímo v bytě, na balkóně bytového domu nebo na terase, zkrátka elektrický gril můžeme použít všude tam, kde by obtěžoval případný kouř z topeniště.
  • Gril na dřevěné uhlí – stále platí, že tato varianta grilu je dlouhodobě nejoblíbenější a nejrozšířenější. Jejich nabídka je opravdu velmi široká!

Jak vybírat gril na dřevěné uhlí

Nejdůležitějším parametrem, podle kterého bychom měli gril na dřevěné uhlí vybírat je množství pokrmů, které na něm budeme nejčastěji připravovat. Vybírat lze z malých přenosných grilů, takový gril lze jednoduše s sebou vzít i třeba na dovolenou do kempu. Malé grily jsou však omezené velikostí a nevejde se na ně větší množství grilovaných potravin. Pro větší společnost tedy příliš vhodné nejsou. V takovém případě se budeme muset poohlédnout po větším grilu. A zde přichází ke slovu jedna z novinek – totiž výsuvný gril, který vyjíždí ze země!

Gril na dřevěné uhlí vyjíždějící ze země

Možná, že se vám už někdy stalo, že jste o menší přenosný gril zakopli a převrátili ho – všude plno žhavých uhlíků a masíčko a zelenina rozsypané po zemi… To se vám s výsuvným grilem stát nemůže. Takový gril je zabudovaný pěkně v zemi a vysunete ho vždy, když dostanete chuť na nějakou tu grilovanou dobrotu.

Je ideální i pro malé zahrádky, protože se nikde neplete a nepřekáží – jednoduše ho po grilovačce a vyčištění zase zasunete pěkně pod zem. Navíc máte elegantně vyřešeno jeho uklizení mimo sezónu. Materiál grilu je přizpůsobený tomu, že vydrží umístěný pod zemí, aniž by zrezavěl nebo utrpěl jinou úhonu.

Zdroj: primanapady.cz

Autor fotografií: „Archiv FTV Prima“